Ubytování Janské Lázně, Krkonoše

UBYTOVÁNÍ
MODROKAMENNÁ BOUDA

JANSKÉ LÁZNĚ
- KRKONOŠE -

Ubytování Krkonoše, ubytování Janské lázně

Ubytování Krkonoše

Ubytování v Krkonoších nabízí penzion Modrokamenná bouda, který se nachází v Krkonoších pouhé 2km od centra Janských lázní. Díky své ideální poloze je penzion vhodný nejen k zimní dovolené ale i k celoročnímu využití a relaxaci.

KRKONOŠE - JANSKÉ LÁZNĚ - ČERNÁ HORA

Janské lázně se jako významné lázenské město a turistické středisko v oblasti východní Krkonoše s lyžařským areálem Černá hora - Janské lázně, který prochází v současné době dynamickým rozvojem, v rámci kategorizace lyžařských středisek České republiky se zařadily společně s Špindlerovým Mlýnem, Pecí pod Sněžkou a Rokytnicí nad Jizerou mezi 5-ti hvězdičková střediska a je na druhém místě v tomto hodnocení.

ZAJÍMAVOSTI - JANSKÉ LÁZNĚ - KRKONOŠE

MODRÉ KAMENY

Několik křemencových skalisek na jižním úbočí Světlé hory přístupných po TZC. Před navštěvníkem se rozprostře krásný výhled na Krkonoše. Pouhých 1,5 km od ubytování v penzionu Modrokamenná bouda - Janské Lázně.

Černohorské rašeliniště - v místě, kde se spolu stýkají Černá a Světlá hora. Na 60 ha vzniklo největší rašeliniště lesního typu pro oblast Krkonoše. Cca 5 km od ubytování v našem penzionu.

Horská farma na Vlašských boudách - mléčná farma Davida Sosny je jedna z velmi mála horských farem v Krkonoších, založených na principu budního hospodářství, kde v 21 století žije člověk z krav chovaných pro mléko tradičním způsobem. Cca 10 km od penzionu.

ROZHLEDNA PANORAMA – ČERNÁ HORA

Původní sloup lanové dráhy, 100m od horní stanice současné lanovky. Ve výšce 21 m je vyhlídková plošina, odkud se nabízí pohled na Janské Lázně a Krkonoše. Cca 7 km od ubytování.

BAZÉN - JANSKÉ LÁZNĚ

Rehabilitační bazén s minerální vodou a vodními atrakcemi. Cca 3 km od ubytování.

KRKONOŠE

Nejvyšší hřebeny jsou Sněžka 1602 m n.m., Luční hora 1555 m n.m., Studniční hora 1554 m, a Vysoké kolo 1509 m. Černá hora v Janských lázních má 1299 m. Protékají zde řeky Labe, Úpa, Jizerka, a Mumlava. Vodopády – CZ: Labský vodopád, Pancavský vodopád, Mumlavský vodopád, Horní a Dolní Upský vodopád. Ledovcová jezera - Cz: Mechové jezírko, Polsko: Wielki Staw, Maly Stav a Sniezne Stawki.

INFORMACE O MĚSTEČKU JANSKÉ LÁZNĚ

Janské Lázně jsou horské město, rekreační středisko a jediné významné lázně na české straně Krkonoš. Léčebné prameny byli objeveny již ve 14 století. Zakladatelem Lázní byl v 17 století majitel panství Jan A Schwarzenberg. K významnému rozvoji lázní došlo v 19 století a na počátku 20 století. V prostoru je asi 30 léčebných pramenů a množstství lázenských objektů. Architektonicky zajímavé jsou secesní lázenská kolonáda z konce 19 století a pseudogotický kostel Sv. Jana Křtitele z roku 1885. Nad městem se tyčí Černá hora, která poskytuje skvělé podmínky milovníkům zimních sportů. Z centra obce vede na vrchol Černé hory nová kabinková lanovka.

Předpověď počasí Krkonoše - Janské Lázně

 • Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

OSVĚTLENÉ LYŽAŘSKÉ VLEKY 150M OD PENZIONU "KOŠŤÁLKA" - SKIAREÁL ČERNÁ HORA - JANSKÉ LÁZNĚ

http://www.kostalka.cz/

http://www.holidayinfo.cz/cs/mapcams

dětský provazový vlek přímo u penzionu

Novinky

 • Lorem ipsum dolor sit

  Lorem ipsum dolor sit

  07. 03 2018

  Ut tempus vehicula augue, in placerat ante euismod et. Sed dapibus, nibh nec luctus tincidunt, nunc tortor feugiat sem, at mattis erat purus vel sapien.

  Číst dál

 • Lorem ipsum dolor sit amet

  Lorem ipsum dolor sit amet

  07. 03 2018

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nunc sit amet dapibus nisl. Phasellus ac sem commodo, lacinia nisi eu, molestie arcu.

  Číst dál

 • Lorem ipsum dolor

  Lorem ipsum dolor

  07. 03 2018

  Suspendisse malesuada orci a justo sodales, sit amet lacinia orci egestas. Cras a leo placerat, tempor lorem eu, blandit ex. Suspendisse viverra interdum

  Číst dál

Zobrazit všechny novinky

 

Najdete nás na Facebooku

Modrokamenná bouda v Janských Lázních hodnocení